Zalety przygotowania i konserwacji powierzchni metalowych

Zalety przygotowania i konserwacji powierzchni metalowych

Każdy, kto choć raz zetknął się z rdzą i zniszczeniem metalu w kontakcie z wodą wie, jak ważnym jest, aby odpowiednio zabezpieczyć powierzchnie metalowych części przed działaniem wilgoci. Najlepiej widzoczne jest to podczas eksploatacij statków.

Odpowiednio dobrany produkt znacząco poprawi stan metalowych części jak i zabezpieczy przed uszkodzeniem w przyszłosci.

Zastosowanie konserwacji powierzchni

Pokrycia ochronne stworzone zostały do ochrony powierzchni i najlepiej działają, kiedy  zastosowane są od samego początku eksploatacji. Chronią one przed działaniem wilgoci, ekstremalnych temperatur, kwasów a nawet przed skorupiakami. Czesto pokrycia te wymagają użycia wraz z nimi innych produktów ochronnych czy też specjalistycznych urządzeń, które użyte razem dadzą najlepsze efekty.

Przygotowanie powierzchni

Wyróżnia się kilka technik przygotowywania powierzchni:
-mechaniczne oczyszczanie przy użyciu odpowiednich urządzeń;

-czyszczenie rdzy szczotkami tarczowymi
-odtłuszczanie przy użyciu rozpuszczalników przed piaskowaniem
-czyszczenie ciśnieniowe z użyciem wody lub sprężonego powietrza

Odpowiednie czyszczenie wykonane przez specjalistów https://www.poeton.co.uk/treatment zapewni znakomite efekty i długotrwałe rezultaty.

Częstość konserwacji powierzchni

Najlepiej, gdy preparaty ochronne nakładane są podczas montowania części, a następnie podczas regularnej konserwacji i rutynowych napraw, czy też podczas naprawy awarii, w suchym doku.

Zalety konserwacji powierzchni

-zapobieganie korozji

Rdza jest problemem przynoszącym multimilionowe koszty w eksploatacji każdero rodzaju statku. W samych Stanach Zjednoczonych Marynarka Wojenna przeznacza ponad 6 millionów

dolarów rocznie na naprawy związane z korozją. Odpowiednie przygotowanie powierzchni metalu przed pokryciem ochronnym zapewni długotrwały efekt.

-zmniejszenie kosztów

Właściwe przygotowanie samej powierzchni, jak i naniesienie pokrycia ochronnego, a także odpowiednie osuszenie jej i utwardzenie może obniżyć aż do 20% kosztów późniejszych napraw.

-redukcja oporu

Organizmy osadzające się na kadłubie statky przyczyniają sie do wzrostu jego wagi. To z kolei negatywnie wpływa na wydajności paliwa jak też podnosi koszty napraw i konserwacji.

-przewidywalność i niezawodność

Odpowiednie przygotowanie powierzchni, kontrola środowiska i dobór właściwego pokrycia, zapewniają długotrwałą ochronę przed korozją. Kontrolując metody konserwacji zapewniamy obniżenie kosztów eksploatacji.